Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZOO ve Dvoře Králové nad Labem

6. 7. 2006

                          

Letní sezóna s Večerním safari

Otevřeno: 9 - 18 hod. a 19.30-21.30 hod.

ZOO nabízí během dne (do 18 hodin) klasickou zahradu se všemi pavilony a s více než 2.400 zvířaty ve výbězích po celou otevírací dobu, velké letní výběhy osazené africkými kopytníky a ptáky a Africké safari , kde návštěvníci projíždějí mezi volně vypuštěnými kopytníky a ptáky specielně upravenými safaribusy (včetně dvouposchoďových) – o zvířatech je informují vyškolení řidiči. Projížďka denním safari trvá 15-20 minut a je zahrnuta v ceně vstupného.

     

Dopravu k nástupišti safari kolem letních výběhů zajišťují vláčky. V provozu je nejen restaurace U lemura, ale i letní restaurace U plameňáků, U tygrů a U nosorožců a ostatní stánky po celém areálu zahrady. Nejvýznamnějšími expozicemi jsou tropické pavilony Ptačí svět, Vodní světy, galerie „ Pravěk očima Zdeňka Buriana “, Ostrov lemurů kata, velká průchozí ptačí voliéra, pavilony a výběhy šelem, primátů, slonů, hrošíků a nočních zvířat.

Všechny expozice a služby jsou přístupné bezbariérově (včetně nástupu do Safaribusu) s výjimkou Galerie, která je umístěna v 1. patře letohrádku ZOO. Do ZOO můžete přijít i se psem, který musí být ovladatelný a po celou dobu na vodítku – psi mají vstup do všech expozic i restaurace s výjimkou průchozí ptačí voliéry a pavilonu Ptačí svět, kde by setkání psa a ptáka bez jakékoli bariéry mohlo vyvolat problém. V areálu jsou rozmístěna pítka pro návštěvníky vybavená i miskami pro napití psů.

        

Celý areál ZOO (téměř 60 hektarů přístupných návštěvníkům) nabízí program na celodenní pobyt. Užitné předměty s tématikou zvířat nabízí Zooshop Serengeti, Galerie v letohrádku ZOO a stánek u šelem. Ubytování poskytuje hotel Safari. Po celém areálu zahrady jsou bezplatně k dispozici moderní toalety včetně bezbariérových.

Ve vstupném je zahrnuta projížďka safaribusem, která může být i opakovaná.

O víkendech, svátcích a během letních prázdnin probíhají pro návštěvníky pravidelné akce:
 • v 11 hod. - Povídání o slonech – před výběhem slonů
 • v 13 hod. - Povídání o lidoopech před výběhy pavilonu lidoopů
 • v 14 hod. - Povídání o žirafách u výběhu žiraf Rothschildových
 • 15 hod. - Setkání se zvířaty na pódiu u ostrova lemurů

             

Večerní safari

od poloviny června každý pátek, sobota a neděle, denně po celé letní prázdniny

19.30 až 21.30 hod.

Specialitou královédvorské ZOO je Večerní safari, které provozuje jako jediná v Evropě. Projížďka zvláště po setmění evokuje za vlahých letních večerů pocit návštěvy skutečné africké přírody, nabízíme proto nejlevnější výlet do Afriky.

Sraz zájemců je u speciálního večerního vchodu z parkoviště zoo (pod vysokou bránou). Vstup je otevřen od 19.30 hod. večer. První autobus vyjíždí přímo od vchodu u brány. Projížďka komentovaná odbornými pracovníky ZOO trvá asi 1 hodinu. Denní návštěvníci nemusejí v 18 hodin opustit zahradu (pavilony jsou otevřeny a zvířata jsou ve výbězích), pouze se přesunou k restauraci Rotunda, odkud vyjíždí večerní safaribusy, od roku 2004 i dvouposchoďové. Stejně jako v Africe je projížďka komentována odbornými pracovníky ZOO, kteří podávají zasvěcený komentář o zoo a všech pozorovaných zvířatech a po setmění zvířata nasvětlují reflektory.

Při projížďce, která trvá asi 60 minut, návštěvníci uvidí zebry, buvoly, nosorožce, různé druhy antilop. Autobus projíždí i kolem výběhu se lvy, tzv. denní safari a kolem chovného zařízení pro gepardy, které je jinak návštěvníkům zcela nepřístupné.

Na rozdíl od klasické návštěvy ZOO jsou prodávány lístky na jednotlivé autobusy (sedadla rezervovat nelze), proto mohou návštěvníci při čekání na "svůj" autobus procházet klasickou část zahrady nebo se občerstvit v restauraci „Rotunda “ a baru „Afrika “.


Rezervace
 • Večerní safari lze individuálně předem rezervovat (den a hodinu)
 • pro skupiny (min. 25 osob) lze objednat i jiný termín v době od 1.6. do 30.9. a také průvodce hovořícího anglicky nebo německy (za anglický nebo německý výklad se navíc účtuje 500,- Kč) na tel. 499 311 330 nebo e-mailem servis.zoo@zoodk.cz .

  VSTUPNÉ DO ZOO
  Dospělí 135,-
  Děti 6-15 let, studenti do 26 let, vojáci, důchodci, ZTP 85,-
  Děti 3-5 let 30,-
  Děti 1-3 let 10,-
  Děti do 2 let zdarma
  Pes (pouze ovladatelný a na vodítku) 25,-
  SLEVY
  Rodina (2 dospělí a 2 děti) 370,-
  Skupina (15 a více osob) sleva 10%
  Hoteloví hosté zdarma
  Nevidomí zdarma
  Řidiči autobusu zdarma
  PARKOVNÉ AUTO
  První 4 hodiny 50,-
  Každá další hodina 10,-
  Celý den 100,-
  Každý další den 50,-
  Hoteloví hosté zdarma
  PARKOVNÉ BUS
  První 4 hodiny 150,-
  Každá další hodina 10,-
  Celý den 300,-
  Každý další den 80,-
  Hoteloví hosté zdarma
 •    

     

   

   

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  Zatím nebyl vložen žádný komentář